Lg Electronics LG LX774M 43LX774M 43" Smart LED-LCD TV - LED Backlight - 1920 x 1080 Resolution
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
13
quantity
Product details
Category
LG LX774M 43LX774M 43" Smart LED-LCD TV - LED Backlight - 1920 x 1080 Resolution
Operating Power Consumption 100 W
Input Voltage 120 V AC
Maximum Resolution 1920 x 1080
Scan Format 1080p
Weight (Approximate) 10.20 kg
Height 22.56" (573 mm)
Width 38.31" (973 mm)
Depth 2.17" (55.10 mm)
VESA Mount Standard 200 x 200
Product Type Smart LED-LCD TV
Manufacturer Part Number 43LX774M
Manufacturer Website Address http://www.lg.com/ca
Manufacturer LG Electronics
Product Model 43LX774M
Product Name 43LX774M LED-LCD TV
Product Series LX774M
Brand Name LG
Aspect Ratio 16:9
Features Media Player
Wall Mountable
Viewable Screen Size 43"
Backlight Technology LED
PC Streaming Yes
Internet Access Yes
Screen Size Class 43.00" (1092.20 mm)